Kopiowanie treści zabronione

Na jakie schorzenia pomaga medyczna marihuana?

W kraju medyczna marihuana to nadal temat dość trudny. Trudny dla nas pacjentów, bo chociaż od końca 2017 roku marihuana w wersji medycznej jest ogólnodostępna w aptekach, to lekarze wciąż nieprzychylnie patrzą na terapie z wykorzystaniem cannabis. Lista chorób, w których leczeniu pomaga, jest imponująca, ale zażywanie jej musi być uzasadniona medycznie. Sprawdźmy, na jakie schorzenia pomocne są konopie.

Imponująca lista chorób

Zerknijmy na długą i opasłą listę chorób, z którymi możemy walczyć za pomocą medycznej marihuany. Zaczniemy od przypadku, gdzie cannabis przynosi ulgę w największym stopniu, czyli padaczka. W momencie, gdy pacjent nie reaguje na leki, marihuana może przynieść ulgę w postaci zmniejszenia ilości ataków nawet o 90%! To coś nieocenionego w walce o lepsze i spokojniejsze jutro. Chorzy na Alzheimera mogą liczyć na znaczne spowolnienie rozwoju choroby, Parkinson także znacznie łagodnieje po zastosowaniu leczenia marihuaną. Astma, alkoholizm, depresje i lęki to tylko mały ułamek grona chorób, z którymi musimy mierzyć się w naszym życiu.

To tylko początek

Na liście znajdują się także takie choroby, o których nikt by nawet nie pomyślał, mając na myśli marihuanę. Miastenia, jaskra, czy borelioza to ciekawe przykłady, ale możemy również znaleźć takie jak dolegliwości jak łuszczycowe zapalenia stawów, zespół Tourette, pląsawica Huntingtona, migreny, spastyczności mięśni, neuralgia, zwyrodnienia stawów, osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, urazy rdzenia kręgowego, zespół przewlekłego zmęczenia, stwardnienia rozsiane, zespół Ehlersa-Danlosa, WZW typu C, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zapalenie mięśni i stawów, zespół jelita wrażliwego, czy zespół stresu pourazowego. Spójrzcie, jakie korzyści niesie stosowanie medycznej marihuany. Pora na rozszerzenie dostępu do niej – także do uprawy. To ważny temat i warto o nim rozmawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *